Způsoby doručeníZpůsoby platbyDárkové poukazyKontaktyAkce, slevy, výprodejeNovinky
Metal Earth sleva 20%

CUBICFUN 3D puzzle Šikmá věž v Pise 27 dílků

Značka: CUBICFUN
Číslo výrobku: 123936

Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 269 Kč / ušetříte 50 Kč (18%)
219 Kč s DPH 21%
3D puzzle Šikmá věž v Pise 27 dílků
Leaning Tower

Popis a parametry

Číslo karty:123936
Rozměr složeného puzzle cca:25,1 x 14,3 x 14,3 cm
Materiál:papír s pěnovým jádrem
Rozměry krabice (balení):24 x 17 x 5 cm

3D puzzle - stavebnice ze série Nejslavnější architektura světa (World's Great Architecture) od CubicFun vyrobená ze speciálního materiálu - asi 3mm silné pěny potažené laminovaným potištěným papírem.

Sestavování 3D puzzle Cubicfun je zábavou pro celou rodinu. Hotové modely mohou být sběratelským a dekorativním doplňkem bytu nebo dětského pokoje. Dílky se k sobě sestavují pomocí návodu bez použití lepidla a nůžek - předražené dílky pouze jednoduše vylomíte z archu.

Obtížnost 4 hvězdičky
Orientační čas na sestavení: 150 - 180 minut

Šikmá věž (Torre pendente) se nachází v Itálii v Pise. Stojí na Náměstí zázraků (Piazza dei Miracoli), společně s dómem a kruhovým baptisteriem (křestní kaplí). Je vysoká 56 metrů. Věž je postavena z bílého mramoru. Výstavba samostatně umístěné zvonice byla zahájena v roce 1173, ale už krátce po začátku stavby v roce 1173 se začala naklánět. Důvodem jsou mělce založené základy v měkké hornině. Zajímavostí je, že věž se původně nakláněla na opačnou stranu. Stavitelé se rozhodli náklon vyrovnat tím, že do země k základům házeli kameny a větve. Plán sice vyšel a věž se vyrovnala, ale později se začala naklánět znovu, tentokrát na opačnou stranu.Více na Wikipedii