Způsoby doručeníZpůsoby platbyDárkové poukazyKontakty Novinky

SCHMIDT Tangramy v plechové krabičce

Značka: SCHMIDT
Číslo výrobku: 133503

Dostupnost: Skladem
219 Kč s DPH 21%
Tangramy v plechové krabičce

Popis a parametry

Číslo karty:133503
Počet hráčů:1
Věk:od 8 let
Materiál:Dřevo
Rozměry krabice (balení):18,5 x 11,5 x 4 cm

Tangramy SCHMIDT v černé variantě s 800 předlohami včetně řešení.

Skládání Tangramů má pouze dvě pravidla: musíte využít všech 7 dílků a dílky se nesmí překrývat. Skládejte podle předloh nebo si vymyslete vlastní tvary. Řešení úloh je vyobrazeno na konci brožury. Nevzdávejte se však příliš brzy.

Hlavolam podle staré čínské legendy baví malé i velké po řadu let.
Moudrý starý muž nesl skleněnou tabuli zabalenou do hedvábí, plátna a kůže do královského paláce. Cesta byla dlouhá a mudrc musel překonat poušť i řeku, přejít lesy, pole i pohoří. Na skalnatém vrcholu hory muž pohlédl do dáli a spatřil palác, do kterého měl namířeno. Zahleděn do dáli přehlédl malý kamínek, o který zakopl a skutálel se dolů z hory. Ihned rozbalil balík, a k jeho překvapení se sklo nerozříštilo na milion kusů, ale jen na 7 částí - čtverec, kosodélník a 5 trojúhelníků.
Nejprve zkusil složit sklo do původního tvaru čtverce. Pak udělal obdélník a po mnoha pokusech i kosodélník. Uvědomil si, že z těchto tvarů je možné vytvořit nespočet kombinací a zajímavých tvarů. Když dorazil do paláce, začal králi vyprávět příběh svého putování a kousky skla využil k vyobrazení toho, co během cesty potkal: domy, lidi, zvířata, lodě i hory. Král byl hrou tvarů ohromen a tak se zrodilo umění tangramu.

Baleno v praktické plechové krabičce.

Balení obsahuje: 7 černých herních dílků, 800 předloh včetně řešení.